«УкрАгроКом» (Головковка) - «Сталь» 2:1 (1:1)

9 ноября, 2013. 13:30. Головковка, стадион «ГОЛовковский», 450 зрителей

«УкрАгроКом»: 50.Науменко – 5.Ломко, 13.Радевич, 17.Мамонов, 24.Любчак, 19.Степанюк Ю., 7.Батраченко (к), 18.Бровкин (25.Фальковский, 77), 29.Боровский (9.Вдовиченков, 63), 10.Лозовой (15.Данькив, 90+2), 21.Пономарь (20.Ляшенко, 90+2). Главный тренер – Юрий Гура. Запас: 1.Николаев, 6.Зайнчковский, 14.Ефремов.
«Сталь»: 31.Ганев – 4.Солдат, 21.Максименко, 5.Ковалёв, 3.Хромых (22.Мищенко, 46) – 11.Леонов (32.Батюшин, 46), 9.Батищев, 14.Поступаленко, 20.Акименко (к), 7.Сикорский (10.Гордя, 75) – 25.Степанюк Р.. Главный тренер – Вадим Плотников. Запас: 33.Комарицкий, 2.Ермаков, 19.Троцько, 8.Грицай.
Голы: Степанюк Р., 31 (0:1). Пономарь, 36 (1:1). Лозовой, 79 (2:1).
Предупреждения: Пономарь, 34; Фальковский, 90+2 – Батюшин, 46; Солдат, 51; Поступаленко, 64; Гордя, 90+2; Степанюк Р., 90+2.
Удаление: Поступаленко, 67 («Сталь», повторное предупреждение).
Арбитры: Юрий Иванов (Макеевка, Донецкая область), Сергей Толмачёв (Мариуполь, Донецкая область), Виктор Матяш (Донецк), Виктор Копиевский (Кировоград).
Наблюдатель арбитража – Евгений Геренда (Калуш, Ивано-Франковская область).

Напевно, у багатьох футбольних спеціалістів не було ілюзій щодо остаточного результату перебігу сьогоднішнього поєдинку. І статус учасників (лідер і дебютант великого футболу), і перебування в турнірній таблиці (друга і десята позиції), і багата футбольна традиція алчевців у протистоянні з клубами із Олександрійщини змушували статистів бачити нинішнім фаворитом «Сталь» і тільки «Сталь». Однак чимало факторів говорили і про зворотню можливість. Приміром, «УкраАгроКом» лише одного разу поступився в цьому сезоні в рідних пенатах. Причому в жодному з двох матчів на батьківській арені, стадіоні «ГОЛовківський», ще не програвав. Якщо ж звернути увагу на статистику виступів обох клубів в другій умовній половині, то алчевці аж чотири рази поступалися в останніх 8 календарних матчах, тоді як на цьому ж проміжку першості аграрії програли лише двічі. Усі ці показники, звісно, доволі умовні. Однак, уже хоча б зважаючи на них, нині слід було очікувати вельми непростого матчу й аж ніяк не відкритого футболу у виконанні обох команд, який продемонструвала, приміром, «Сталь» в програній грі з «Олександрією».

Несподівано для багатьох за традиційно насиченого захисту (чотири номінальні оборонці), у Головківці Юрій Гура з перших хвилин матчу зробив ставку на двох номінальних форвардів: Бровкіна та Пономаря. Це однозначно свідчило про елементарну націленість на ворота за традиційно вже щільнних оборонних редутів. Натомість у складі «Сталі» в програмці як номінальний оборонець числився тільки Максим Максименко, плюс шість півзахисників і звичні для алчевців три гравці, спрямовані на атаку, навіть на виїзді.

Як не дивно, незважаючи на присутність на полі одразу п’яти форвардів у складі двох команд, перший тайм пройшов так, ніби суперники взагалі грали без нападаючих. Небезпечних моментів було навскидку на п’ятірку нападаючих персон створено на один-два більше, ніж узагалі було забито голів. Причому то все були лише напівмоменти, які рідко вдається використати ефективно і представникам титульних європейських чемпіонатів, не тільки українським футболістам. Пресинг, боротьба за м’яч на кожному клаптику футбольного поля, перехоплення м’ячів, стандарти, зустрічні курси флангами – всього цього в нинішньому поєдинку було вдосталь. Однак до вивірених ударів, які дозволили б воротарям продемонструвати власну майстерність чи недолугість, доходило в звітному матчі надто рідко.

На подив гостей, «аграрії» з перших хвилин щонайактивніш пішли вперед, змусивши перш за все креативних у створенні напруги біля чужих воріт гравців з Алчевська займатися блокуванням своїх наступальних маневрів. До слова сказати, це в «Сталі» виходило добре. Тим більше, що іноді, намагаючись накрутити кількох гравців, нападники «УкрАгроКому» і самі марнували м’яч чужинцям. Однак, коли отримавши м’яч, алчевци самі намагалися по флангу створити що-небудь, спрямоване наперед, як зараз же невгамовні головківчани його знов відбирали, і все починалося спочатку: спроба атаки господарів, втрата м’яча, намагання атаки гостей, ще одна втрата тощо. «Сталь» намагалася перехопити територіальну ініціативу в матчі, однак, навіть першою провівши гол, до кінця тайму так і не спромоглася цього зробити.

Уже на 4 хвилині на Бровкіну господарі заробляють свій перший кутовий зліва. Однак, як і решта дев`ять у матчі у виконанні підопічних Юрія Гури, цей дебютний не призвів до взяття воріт. Дуже показово: гра була з обох боків такою щільною, що аж на 13 хвилині Леонов змушений був наважитися на удар, і то - здалеку. А на 16 йому відповів Бровкін: намагаючись пробити в самісіньку дев`ятку, гравець господарів змарнував перший у матчі шанс відкрити рахунок.

На 29 хвилину «УкрАгроКом» подав уже чотири кутові. Помітно, але надто вже вольяжно в завершальній стадії виглядав в складі господарів усе той же Бровкін. У гостей гарно зіграли в ці хвилини, зокрема, Солдат, Леонов, Руслан Степанюк та Максименко. Ця четвірка часто комбінувала в центрі з переведенням м’яча на правий фланг. Дивно, але на лівиці алчевців не помітний був зазвичай стрімкий, як метеорит, Сікорський.

На 30 хвилині вдруге в матчі Леонов пробив, перебуваючи в штрафній господарів – високо. А на 31 третій удар у напрямку воріт «УкрАгроКому» і перший у створ виявився голевим: Акименко з лівого флангу виконав націлену передачу, а Руслан Степанюк зі зручної позиції пробив сильно і потужно – 0:1. Чесно кажучи, рахунок був на ту мить не зовсім по грі: алчевці-бо ледь наближалися до чужої штрафної. І все-таки на 35 хвилині все той же Леонов втретє в матчі пробиває: м’яч ледь не черкнула праву від голкіпера стійку – дуже небезпечно! Однак за хвилину «УкрАгроКом», який уже прийшов до тями після пропущеного гола, взяв і відігрався: гравці «Сталі» загубили м’яча перед самісінькою власною штрафною, і вирок Пономаря був однозначним: він б`є сильно, точно і без шансів для Ганєва – 1:1.

Надалі тайм добігав кінця цілком за сценарієм «УкрАгроКому». Так на 40 хвилині Пономар ледь не зробив дубль, після чого господарі спромоглися подати ще три кутові, один із яких – у роздягальню, та на 42 хвилині записали до загальної статистики дальній удар на свою користь. Між тим, «Сталь» у нинішньому матчі стала майстром безгольового пробивання штрафних далеко з-за меж карного майданчика: перший такий алчевці продемонстрували глядачам на 44 хвилині.

По перерві команди діяли дещо по-іншому. Віжки гри в свої руки за рахунок підняття колективної швидкості і збільшення акценту на вістря атаки взяла «Сталь». Знов ж таки, незважаючи на об’єктивне територіальне панування, моментів для взяття воріт реально все так же, як і в першій половині гри, у суперників було небагато. Можна пригадати дальній удар алчевців на 49 хвилині та їхній штрафний на 58, а також два потенційно небезпечні штрафні у виконанні Батраченка та Ломка у відповідь. Активністю Солдат запам’ятався і на лівому фланзі, на який він перекочував у другій половині гри. Крім того, обидві команди почали фолити, зустрічаючи суперника задалеко від воротарського майданчика. Один із таких карних епізодів на 67 хвилині призвів до вилучення Поступаленка. Втративши гравця, «Сталь» за інерцією продовжила атакувати, і на 69 хвилині пробила черговий штрафний, цього разу - просто вище воріт, а на 72 подала другий і за тайм і за матч кутовий.

Удари із кута алчевців носили більше загрози, ніж аналогічні господарів. Однак події на полі почали розвиватися за сценарієм команди Юрія Гури, яка в другому таймі грала проти вітру. За 13 хвилин до кінця матчу замінивши Бровкіна Фальковським, коуч головкіців означив свої наміри: виграти матч, використавши сповна фактор чисельної переваги. За хвилину головківці подали ще два кутові, а згодом, після навали на ворота Ганєва і справжнього артобстрілу, з третьої спроби забили гол і вийшли вперед. Автор переможного м'яча – Лозовий, котрий зіграв на добіванні, 2:1. До кінця матчу головківці встигли подати ще два кутові, «Сталь» же відповіла потенційно небезпечним ударом через себе свіжого Міщенка та ще одним штрафним. Під овації фан-клубу представників ПФК «УкрАроКом» (фани юної команди з Головківки підтримують своїх улюбленців уже в четвертому поєдинку поспіль!) господарі здобули уже шосту для себе перемогу в першості.

Варто відзначити, що три, тобто половина, вікторій команда Юрія Гури святкувала над представниками першої лідерської шістки. Якщо додати, що з дев’яти команд, що досі перебували вище «УкрАгроКому», команда програла лише трьом – «Олімпіку», «Нафтовику» та «Десні», - то можна говорити про маленьке футбольне головківське диво, що вже, без сумніву, відбулося в українському футболі. «УкрАгроКом», відігравшись по ходу зустрічі, здобуває першу класичну вольову перемогу в своїй історії в першій лізі. Без сумніву, головківці краще стартували в другій половині першості: в трьох матчах другого кола команда набрала більше очок, аніж за стартову чверть першості. Причому підопічні Юрія Гури спромоглися, програвши в першому колі, взяти реванш у «Сталі» і переграти «Суми» за результатами двох матчів, відібравши в сумчан чотири очки з шести. Зараз «УкрАгроКом» підійнявся на дев’яту сходинку. Здається, це поки що найвище, але не остаточне місце цієї команди. Тим більше, що через тур головківці матимуть можливість поквитатися з «Десною» за образливу поразку в першому колі. Але перед цим – виїзне випробування «Буковиною». Проте вже зараз можна сказати однозначно: «УкрАгроКом» вже не просто псує нерви, але починає наздоганяти лідерів ліги.

Що ж до «Сталі», то команда продовжує не зраджувати власним принципам. Один із яких свідчить, що грати внічию підопічні Вадима Плотникова не люблять, не хочуть і по можливості не будуть. Безкомпромісна «Сталь», маючи 10 перемог (кращий показник - тільки в «Олімпіка»), записує на власний рахунок шосту поразку за рекордної для інших, однієї, нічиї. І опиняється на третій сходинці. Осінь для алчевців очікується феєрична: прийом «Полтави», ігровий настрій якої складно спрогнозувати, але яка, проте, просто познущалася над алчевцями у першому колі (0:3), та виїзд до Донецька на матч проти лідера. Причому уже зараз можна говорити достатньо однозначно: «Сталь» своєї першої п’ятірки, швидше за все, не випустить.

Виталий Квитка, UA-Футбол

Вадим Плотников: «На малом поле игра превратилась в борьбу»

Вадим ПлотниковВадим Плотников (главный тренер ФК «Сталь»): – Мне просто интересно, почему мы играли на этом поле, а не в Александрии? Мы были недовольны этим, потому что поле здесь малых размеров – это видно. Плюс невозможно подавать угловые удары – нет даже одного метра для разбега. Это изначально. Поэтому на малом поле игра превратилась в борьбу. Футбола было мало – была только борьба. Повели в счёте – сами допустили грубейшую ошибку, Ковалёв допустил – пропустили гол. И плюс удаление сыграло роль – соперник воспользовался численным преимуществом. На 90 минуте у нас был реальный шанс отыграться, но… Нам в этом сезоне много пенальти не давали, но если такие пенальти не давать… Я, конечно, очень удивлён. Степанюка снесли… Но, что поделать… Соперник победил заслуженно. Они боролись до конца, молодцы – я их поздравляю.

– Не было ли небольшой недооценки соперника? Всё-таки лидирующая группа и середняк, дебютант лиги…
– Не было никакой недооценки. Просто ваша команда очень боевая, она всю игру строит на единоборствах, на борьбе, и в этом компоненте, поверьте, она – самая лучшая в лиге. Или, по крайней мере, одна из самых лучших. По желанию, по борьбе. Хорошо ведёт единоборства. Я думаю, они правильно поступили, что привезли нас на это поле. Можно навязать борьбу, где мало пространства, и за счёт этого добиться положительного результата.

Юрий Гура: «Все получили массу приятных впечатлений от игры»

Юрий ГураЮрий Гура (главный тренер ПФК «УкрАгроКом»): – Приятно обыгрывать команду, которая ещё по тем временам, когда мы играли, провела больше всего матчей в первой лиге. Такие команды три: «Полиграфтехника», «Сталь» Алчевск и «Нефтяник» Ахтырка. То, что мы проиграли в Алчевске 0:2 – допустили ошибки и пропустили. Здесь тоже – вроде бы, полмомента, но пропустили гол. Молодцы, что отстояли, забили, потом забили ещё один. Могу только сказать всем ребятам спасибо. Всех болельщиков – с победой. Тем более, в родных пенатах – в Головковке мы, получается, ещё ни одной игры не проиграли. На «Нике» (в Александрии, - прим. авт.) уже проиграли одну, а здесь – ещё нет. Приятная аура здесь, наше родное поле – думаю, всем очень приятно, что мы выиграли и поднялись по турнирной таблице. Все получили массу приятных впечатлений от игры.

– При счёте 0:1 у «Стали» всё-таки было небольшое преимущество. Ожидали, что Пономарь сможет так удачно перехватить мяч и забить гол, сравняв счёт?
– Я бы не сказал, что у них было преимущество. В начале матча забей Лозовой – 1:0… у них вообще полмомента было. Какой-то прострел, вратарь крикнул – защитник ошибся и пропустили. Да, я ж говорю, команда хорошая, но я бы не сказал, что какая-то сверхъестественная. Думаю, что Пономарь, что Бровкин – это футболисты, которые тоже могли бы играть в Премьер-лиге и доказывать, что они – боевые единицы в украинском футболе. Каждый может забить гол – и защитник тоже. Вратарь только не может забивать. А так, все могут забить. Приятно, когда атакующие люди забивают голы – то, что они и должны делать.